Time Travel Research Center © 1998 Cetin BAL - GSM:+90  05366063183 - Turkey / Denizli

Apollo - Saturn V Museum

                                                                               Apollo-Saturn V Museum

 

 

 

Çetin BAL: ...Bilimin aydınlık yolunda ilerleyen ve yıldızlara yolculuğu içeren yeni sevk teknolojileri konusunda çalışma yapan bilim insanlarına öncelikle şunu ifade etmeliyim AY'a yolculuk insanların kendi gezen sistemlerinin dışındaki bir sisteme yaptıkları ilk yolculuktu.İkinci Dünya Savaşında Nazi Almanyasında Werner Von Braun' un geliştirdiği  V2 roket teknolojisi, Amerikalıların savaştan sonra siyasi amaçlar doğrultusunda Ruslara karşı geliştirdikleri Saturn V  Roketinin ortaya çıkamasını sağlayan ana teknolojidir.

Aşağıdaki roket resimlerininde de göreceğiniz ''etki ve tepki prensiplerince inşa edilen'' bu  roket motorları ile bu propulsion sistemleri ile ışık hızı ve ötesindeki hızlara ulaşmayı zorunlu kılan yıldızlar arası yolculuk hayallerimiz mümkün olmayacaktır.Sonsuz uzaydaki gezegen yüzeylerinde beliren her zeki yaşam formu kendilerini yıldızlara taşıyacak daha yenilikçi daha devrimci sevk sistemlerini geliştirmek zorundadırlar.Böyle mekanik, kaba ve hantal sistemlerle dev yakıt tanklarını  alkolle, hidrojenle ve benzeri sıvı yakıtlarla  doldurup  derin uzayda yol almaya çalışmak yüksek bir zekaya ve akla uygun olmayan sevk metodlarıdır.Hadi en iyimser şekliyle bir anti madde roketi inşa etsek dahi bu şekildeki tepkimel itim metodları ile yıldızlara kabül edilebilir bir sürede ulaşmak yine mümkün değildir.Bu roket teknolojileri ile AY'a Mars'a hatta yakın gezegenlere insanlı yolculuklar düzenlenebilir.Ama bu yolculular ilk  uzay yolculuğu deneyimi adına kabül edilebilir hayaller ve uğraşlardır.Fakat eğer yıldızlara yolculuk konusunda   yeni sevk sistemlerine  dair ciddi adımlar atmaktan söz edeceksek bunun için öncelikle Wormhole (solucan delikleri) ve Warpdrive teknolojileri konusunda çalışmalarda bulunmak gerekir

 

                                       

 

 

Yıldızlara yolculukta yeni sevk metotlarına açılan kapı; Einstein 'ın Birleşik Alan Teorisi -Genel Görecelik Kuramı ve bu kuramların Kuantum alan fiziği kuramlarıyla bağdaştırılması sonucunda ortaya çıkan  bükülüp -eğilebilir uzay ve zaman geometrodinaği anlayışıdır.Uzay- zamanı böyle eğip bükerek uzayın korkutucu karanlık ufkunu bir anda yarıp geçercesine bir adımda  atlamak için elektromanyetik alan sevki prensiplerine uygun kuantum elektrodinamiği esaslarına göre inşa edilecek bir tür elektromanyetik alan üreteci motorlarına ihtiyacımız olacaktır.Çünkü sonuçta uzay-zamanın geometrik dokusuda temelde elektromanyetik bir dokudur.Mesafe ve zaman dediğiniz şey elektromanyetik vakum havuzu tarafından yaratılan bir geometrik-boyutsal dokumadır.İşte bu elektromanyetik örgüsel dokumanın biçimi varoluşun boyutsal açılımınıda kendi içinde taşıyan örgüsel kodları taşır.

Her şeyi içine alan zaman ve uzay boyutları temelde bir dalga formu bir enerji dokusundan ibaret olan yapılardır.Uzaya bağlı zamanın özellikleri ve bu zaman boyutu üstündeki çalışmalarımız sayesinde ZAMAN' a eğemen olabildiğimiz ölçüde uzayın boyutlarına, dolayısıyla uzay gemimizin hızına ve dolayısıyla uzaydaki sonsuz mesafelerede egemen olabiliriz.Öyleyse yıldızlara yolculuk teknolojisinde anahtar kelime ZAMAN dır.Öyleyse temelde uzak yıldızlarla aramızdaki dev mesafeleri bir anda atlayarak  sıfırlayabilmek  için bir uzay aracından çok bir zaman aracına bir zaman gemisine (zaman makinesine)  ihtiyacımız vardır.Mesafeleri yaratan ve hızı belirleyen şey ZAMAN dır.

 

Uzay dediğimiz matriks kendisini zaman denen bir dördüncü boyut içinde yayarak mevcut olur.Farklı zamansal çerceveler ve farklı çok uzak iki uzay noktası bir dördüncü boyutta yanayana bir adımlık mesafede yer alırlar.Üçüncü boyuttan bakıldığında iki uzak yıldız arasındaki milyonlarca ışık yıllık mesafeler bir dördüncü boyuttan bakıldığında ''avucumuza doğru baktığımızda'' baş parmağımız ile serçe parmağımız arasındaki mesafeden daha fazla değildirler.

 

Aslında yıldızlar arası mesafeleri bir anda atlamanın temel anahtarı uzayı büken bir Warp drive aracından çok zamanı büken ve kendi çevresindeki zaman akımlarına bağlanarak kendi zaman baloncuğunu esnetip gererek sıkıştırarak bir çeşit zamansal sapan etkisi( gravitasyonel asılım) yaratarak ışık hızıyla özdeş zaman akış hızını aşmak ve değiştirmek ve milyonlarca yılda alınabilecek mesafeler arasında bir anda yer değiştirmek mümkü

ndür.Sonuç olarak boyutları, zamanı ve mesafeleri aşmak için bilinen klasik roket motorlarından çok  yüksek yoğunluk ve yüksek frekans duvarlarını zorlayan elektromanyetik güç  alanları üreteçlerine yani tabir uygunsa motorlarına ihtiyacımız olacaktır.( Elektromanyetik alan motorları )

Bu kuantum elektrodinamiksel esaslara göre çalışacak motorlar bir çeşit Çekimsel Dalga Motorları ( Gravity Wave Motor ) olarakta adlandırılabilir.Böyle bir aracın aerodinamiksel  biçimi Saturn  roketi yada NASA nın roketleri gibi ucu sivri bir kalemden çok  küresel bir topa ve dairesel bir diske bir fincan tabağına benzeyecektir.

 

Saturn V  tipi Ay roketleri teknolojisi, henüz insanlığın 'yeni doğmuş bir bebek misali' uzay yolculuğu adına gözlerini ilk açtığı dönemlerin teknolojisini ifade etmektedir.


Apollo Saturn V Museum- Kennedy Space Center

This 38 million dollar showpiece at Kennedy Space Center attracts visitors from around the world. It is equivalent in size to the National Air and Space Museum in Washington DC.

An awe-inspiring monument to the Apollo Program. It houses an actual Apollo Saturn V rocket, which weighs 6.4 million lbs.

The project includes 2 theaters, a restaurant, many other exhibits, and a VIP viewing lounge and terrace from where dignitaries can watch space shuttle launches from the optimum location, being located at the former Banana River viewing sight at Kennedy Space Center.
 
One of the highlight projects of W&J Construction's and my personal career. The project was completed ahead of time and under budget in a 18 month time frame.
Architect: Morris Architects
Customer: Delaware North Park Services
Completed: Dec. 1996
Position: Project Superintendent , closed out Project as Project Manager- W&J Construction- General Contractor
 

 

 


                       

 

   
 

 

 

Johnson Space Center: Rocket Park
Saturn V Overview

           

Click on any image to see a detailed view of the Saturn V
at the entrance to the Johnson Space Center:

                     

Saturn V Detail Shots

 

CSM/LES assembly.

CSM showing damage

Engine of 3rd stage.


 

 J-2 engine that

powered second stage.

Engine cluster

of 2nd stage.

Bottom of Saturn V.

   

    Top of 3rd stage.   

 

Rocketdyne F-1 engine that powered first stage of the Saturn V.
 

 

     Engine bell of F-1

 

 

Rocketdyne H-1 engine that powered first stage of the Saturn 1B.

 


     

    

           

 

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Hiçbir yazı/ resim  izinsiz olarak kullanılamaz!!  Telif hakları uyarınca bu bir suçtur..! Tüm hakları Çetin BAL' a aittir. Kaynak gösterilmek şartıyla  siteden alıntı yapılabilir.

 © 1998 Cetin BAL - GSM:+90  05366063183 - Turkiye / Denizli 

Ana Sayfa /Index /Roket bilimi / E-Mail / Rölativite Dosyası   

Time Travel Technology /UFO Galerisi  /UFO Technology/

Kuantum Teleportation /Kuantum Fizigi /Uçaklar(Aeroplane)

New World Order(Macro Philosophy)  /Astronomy