Geçmişe yolculuk yapmak belki de hepimizin ortak düşü...

Bu düşü kuranlar yalnızca bilimkurgu meraklıları değil, birçok bilim insanı konuyu ciddiyetle ele alıyor ve bunun olabileceğini savunuyor.

Aylık Popüler Bilim Dergisi Ocak 2009 Sayı 494     -  Zamanda Yolculuk

Bir solucan deliğinin kuramsal çizimi. Farklı zaman bölgeleri arasında açılacak solucan deliğinin ağızlarını açık tutmak için negatif enerjili bir egzotik maddeye  ihtiyaç var.

Bir zaman makinesi oluşturmanın yolu: Büyük Hadron Çarpıştırıcısı'ndaki (LHC) koşullar, uzay- zamanda solucan delikleri oluşturulabilir. Geleceğin uygarlıkları bu solucan deliklerinden birini, solucan deliğinin oluşturulduğu ana geri dönüşü sağlayacakbir zaman tüneline çevirebilir.

Hızlandırılmış parçacıkların kütleçekimsel alanları uzay-zamanda bir solucan deliği açabilir. Kapalı zamansal eğri.

Solucan deliği  kapalı zamansal eğrinin oluşmasını sağlar. Bu da  parçacıkların geçmişe ya da gelecekten şimdiye doğru akışına olanak verir.

Karanlık enerji solucan deliğinin açık kalmasını sağlayabilir, hatta bunu bir insanın içinden geçeceği kadar geniş kılabilir.

Sayfa-1  Sayfa-2    Sayfa-3   Sayfa-4     Sayfa-5   Sayfa-6      Sayfa-7    Sayfa-8   Sayfa-9    Sayfa-10

Hiçbir yazı/ resim  izinsiz olarak kullanılamaz!!  Telif hakları uyarınca bu bir suçtur..! Tüm hakları Çetin BAL' a aittir. Kaynak gösterilmek şartıyla  siteden alıntı yapılabilir.

 © 1998 Cetin BAL - GSM:+90  05366063183 -Turkiye/Denizli 

Ana Sayfa / Index / Roket bilimi / E-Mail / Kuantum Fizigi / Astronomy

                                       / Time Travel Technology / UFO Galerisi / UFO Technology /