Zaman Yolculuğunu Araştırma Merkezi © 1998 Cetin BAL - GSM:+90  05366063183 -Turkey/Denizli 

ZAMAN DENEYLERİ

Geçmişe dönüş...
Ruslar zamanmakinasıyla deney mi yapıyorlar?

Ernst Meckelburg 20 yıldır yoğun bir biçimde zaman anomalisi ve etkileri ile zamanda yolculuğun olabilirliğini araştırdı. İleri gelen bilimadamlarının (örneğin astrofizikçi Michael Morris; California Institute of Technology'den Kip Thorne ve Ulvi Yurtsever; Wisconsin Üniversitesi'nden Prof. John Friedman , İsrailli fizikçi Prof. Yakir Aharonow; ünlü alman fizikçisi Illobrand v. Ludwiger ve daha bir çoğunun) anlatımlarını inceledi. Bu anlatımların büyük bir kısmı ün salmış bilim dergilerinde (örneğin "Physical Review Letters"da ve ingiliz bilim dergisi "nature"da) yayınlanmıştı.

Daha ekim 1997'de zamanımızın en önemli fizikçisi Cambridge üniversitesinden Stephen Hawking'in saptamaları esas itibariyle nedenselliği bozmadan ve paradoksa daha doğrusu tarih aykırılığna sebep olmadan zamanda yolculuğun mümkün olabileceği yönünde ve UFOların zaman makinası yani gelecekteki kimselerin yansımaları olduğunu, zamandışı gerçek karşılaşmaların bildiğimiz gerçekliğin (realitenin) dışında yeraldığını iddia eden Ernst Meckelburg'un saygı gören teorisini destekliyor.

Meckburg'un bir kaç olay örnekleriyle desteklediği ''Zaman teorisi'' Langen Müller Yayınevinde yayınlanan ZAMAN TÜNELİ ve ZAMAN ŞOKU isimli kitaplarında kolay anlaşılır bir biçimde anlatılmıştır. Bu kitaplar yerel kitapçılardan edinile bilir.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zaman Tüneli
Ernst Meckelburg
Sonsuzluğun sınırına Yolculuk:
26 Eylül günü California Teknoloji Enstitüsü'nden üç namıdeğer astrofizikçi Pasadena'da bütün dünyadan bilim adamlarını sansasyon yaratacak bir teoriyle şaşırttılar: Zamanda yolculuk, yani geçmişe ve geleceğe hareket edebilmek gelecek yüksek uygarlıklar için artık bir rüya olmaktan çıkıyor. Bügüne kadan korkulduğu gibi nedenselliği ve olayların akışını bozmadan gerçekleştirilebiliyor.

Fakat, eğer kendisine etki edilmesine izin veriyorsa, geçmiş ve şimdiki zaman örtüşecek kadar birbirie yakinsa ve eğer evrende apaçık hemzamanlama hükmediyorsa, o halde zaman nedir?

Bizim Evrenimiz: Tek büyük bir düşünce mi? Zaman ve arkasında gizlenmiş herşey büyük bir illüzyon mu? Şimdiye kadar insanlığın son gelişmelerini itaf eden hiç bir kitap zaman konularının tümünü her açıdan bu kadar detaylı incelemedi. Şimdiye kadar bin yılın sırrı "zaman" ve PSI-Fenomeninin hiç incelenmemiş bağlantıları, UFO-gösterileri, zaman tüneli gibi durumlar esaslı bir biçimde araştırıldı. Bu kitap zaman mekân konularından, bugün halen ulaşılamaz gibi görülen, belkide hemen yarın bilimselliği pekiştrilecek (ALLGEMEINGUT) genel temeli oluşturacak bölümler taşıyor. Burada zaman anomalisi hakında herşeyi, zamana ''zaman makinasıyla'', başkabir adıyla UFO'yla yönvermeyi, ve başka zaman dilimlerinden olan canlılarla bağlantıları sağlayan teknolojiyi  öreniyoruz.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rus uzay araştırma-bilimadamları daha şimdiden küçük "zaman makinası" prototipleriyle deneyler yaptıkları ABD'den duyruldu. Bilgiyi sızdıran Dr. Vadim Alexandrowiç Chernobrow, Moskova Havayolları Enstitüsünden mezun oldu.Informant Dr. Vadim Alexandrowitsch mezunu olduğu Moskova Uçuş Enstitüsü'nde
otomatik uçan cisimlerin fonksiyonu ile ilgilendi ve astronotlardan sorumlu astronomi bakanılığı yaptı.Doktora sınavı ve araştırma hipotezleri (=varsayımları) effizient bir transport sistemini (teleportasyonu) tasarladığı projeyi içeriyor. Chernobrow bunu her an bir zaman makinasına veya da ultimativ bir imha silahına dönüştürülebiliyor.

Rusların geliştirmiş olmayı istedikleri zaman makinası prototiplerin kapasiteleri şu an daha sınırlı. Onlar sayesinde zamanı 24 saat içerisinde 4 dakika yavaşlatıyor veya hızlandırıyor. Chernobrow gelecekteki zaman makinalarının daha büyük zaman dilimlerini atlaya bilmeyi mümkün kılmalarını umuyor.Chernobrow uzun yıllar boyu süren araştırmaları üzerine en azından bir kısım UFO'ların zamanda yolculuk yaptıklarından ve gelecekten bir takım cisimlerin bize geldiğinden emin.

Chernobrow Albert Einstein'dan alıntı yapıyor ve Einstein 1943'te Amerikan Ordusunun ilgili deneyleri için gizli hesaplar yapmış, diyor. ''Einstein'ın zamanda yolculuk tekniklerinin sebep olabileceği beklenen feci hasarlardan dolayı eski notlarını yok ettiğini'' tahmin ediyor. Chernobrow'in tahminlerine göre bu notlar başka boyutların ve zamanda yolculuğunun matematiksel ispatlarını içeriyordu.

Chernobrow ta başından bilinen teknik malzemelerin zamana çok az etki etki etmeleri nedeniyle farklı bir teknolojiye gereksinim olacağını tahmin ediyordu.

Belirli durumlarda zamanı "elektromanyetik kuvvetlerin gösterisi" olarak görüyor ve bu da, onların yardımıyla zamana etki edilebilir, demek oluyor. Onun görüşüne göre bu teoriye dayanan bir makina kolay kurulabilir.

Havakuvvetleri enstitüsünün uzmanlarının destekleriyle, Khrunichew Aerospace'in teçhizatlarıyla ve bilimsel planlama bürosunun çizimleriyle Chaernobrow bu teoriye dayanarak kurulan ilk prototipe "Lovondatr" adı verildi. Öğrenildiğine göre, bu bağlı projeler Khrunichew Aerospace kuruluşları Amerikan Uzay araştırma firmalarıyla beraber sürdürülüyor. İlk prototip 8 Nisan 1988'de ilk kez test edildi.

Başlangıçta sonuçlar çok küçük değerler içeriyordu. 1988 ile 1993 yılları arasında mercek biçiminde kurulmuş dört deney prototiplerinin yapıldığı iddia ediliyor.

Kendine has elektromanyetik özelliklere sahip kapalı bir iç odadan oluşuyordu ve kumanda-, besleme- ve ölçüm-ünitesini içeriyordu. Gerekli olan elektromanyetik alan biçimini Matryoschka-Prensipine dayanan (pompa içinde pompa) bir kısım iç içe geçmiş elektromanyetik işletme yüzeyleriyle sağlıyor. Bu yassı elektromıknatıs katmanları ELLİPSOİDALER biçiminde birbirine geçmiş.

Dış katmandan elektrik enerjisi veriliyor veya kendisi enerji kaynağını oluşturuyordu. İşleme şartları kumanda ünitesinde ayarlana biliyordu. Zaman makinası deney modellerinin herbirinde en uygun frekans, gerilim ve SCHALTMODI-Orantı değerleri seçilebiliyordu. Chernobrow "Mekan transport sistemi" ni kurarken en uygun şeklin disk (UFO-KONFIGURATIONU) olduğunu keşfetti. Şu âna kadar en küçük MATRYSCHKA'da en büyük zaman kaymasına erişmeye uğraşıldı. Deneye katılanlar, deneyler süresince cihazların dışında da Zamansal kaymaları tepit ettiler. Zaman ölçümleri standart saatlarda olduğu gibi kuvars jenaratörleriyle yapıldı. Hassas zaman-sinyal ölçümleri elektronik ve mekanik saatlerle NUTZLAST çevresinde yapıldı.

İlk zaman makinası prototipiyle saatta yarım saniyelik zaman farkı tespit edildi. İlerki değiştirilmiş makinalarla saatta 40 saaniyelik zaman farkı mümkün kılındı.

İçerisindeki NUTZLAST hacmi bir futbol topunun büyüklüğü kadardı. Bu nedenle satilit deneylerinde olduğu gibi deney hayvanları olarak küçük köpekler kullanılamıyordu.

İlk deneylerde yakın geçmiş zamana nakledilen böcekler ve fareler zaman farkı sadece 2 saniye olmasına rahmen hepsi birden öldüler. Donanım geliştirildikten sonra deney hayvanları zaman-nakil işleminden hasar almadan sağ kurtuldular. Chernobrow insanların gelecek yüzyılın başlarında zamanda yolculuk yapabileceklerine inanıyor. İlk deneyler zamanı saran sırperdesini birazda olsa araladı. Böylece şu sonuçlar çıkartıla bilir:

 • Zaman heterogendir ve deyişkendir;
 • Şimdiki zaman ise sadece çok değişkenli gelecek zamana ait, moleküler geçmiş zamana giden bir geçittir. (Bir ağacın dallarına benzetile bilir.)
 • Geleceğe yolculuk (ağaç örneğinde olduğu gibi) sadece bir yol (dal) ayrımıyla mümkündür, geçmişe ise ayrımların herbiri ile mümkündür, çünki onların hepsi başlangıç noktasına geri döner.
 • Chernobrow'a göre zaman makinasıyla - daha iyisi: geçmişe veya geleceğe yansımalarla - geçmişte oluşmuş ''her olay mekânında'' bulunmak mümkün olmalı. Ve eğer bu tür ziyaretçiler istenmeyen temaslardan sakınırlarsa ve tarihi akışın değişimine neden olmazlar ise, geri dönüş yolunda bir engelle karşılaşılmaması lazım. Aksi taktirde geri dönüş başka bir yol ayrımıyla gerçekleşir. Tarihi akıştaki değişiklik sadece zaman yolcuları için oluşur. (bir önceki) şimdiki zamanın başka bir sürümüne gelirler. Yazarın anlatımına göre, başlangıç ve geri dönüş zamanını o kadar kısa tutuyorlardı ki, zaman yolcusunun geri geldiği durumdaki doğal akış bir öncekinden ayırt edilemiyordu. Amerikan ve Rus bilimadamlarının yeni hesapları gösteriyorki, ....

  Yazar Chernobrow'un Rus zaman makinası prototipleri hakkındaki anlatımlarını çok dikkatli bir biçimde aktarıyor. Rus ve amerikanların çalıştıkları ihtimalini olanaksız kılmakta mümkün değil. Belkide "Area 51"de de ilgili deneyler kendini gösterir. Yazar bu gelişmeleri takip edecek.

           ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  DEGUFORM konularından hazırlanmıştır.
  Sayı 11, Eylül 1996

  Çeviri: Uğur Çiğdem 

  Hiçbir yazı/ resim  izinsiz olarak kullanılamaz!!  Telif hakları uyarınca bu bir suçtur..! Tüm hakları Çetin BAL' a aittir. Kaynak gösterilmek şartıyla  siteden alıntı yapılabilir.

   © 1998  Cetin BAL - GSM:+90  05366063183 - Turkiye / Denizli 

  Ana Sayfa /Index / Roket bilimi / E-Mail /Astronomy 

  Time Travel Technology /UFO Galerisi /UFO Technology/

  Kuantum Teleportation /Kuantum Fizigi /Uçaklar(Aeroplane)

  New World Order(Macro Philosophy)  /